Relacje Inwestorskie

Tel.: (+48) 22 856 66 14    Fax: (+48) 22 856 66 66
Kontakt dla inwestorów
Dział Relacji z Inwestorami
ul. Wiertnicza 166
02-952 Warszawa

e-mail:
investor-relations@tvn.pl
Back

Skład Rady Nadzorczej

Data publikacji: 26 września 2012 Data aktualizacji: 29 listopada 2016

.

Wojciech Kostrzewa
Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej
Członek Komitetu ds. Nominacji i Wynagrodzeń

Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu w Kilonii w Niemczech. W latach 1988- 1991 był pracownikiem naukowym Instytutu Gospodarki Światowej w Kilonii. W okresie 1989-1991 pełnił funkcję Doradcy Ministra Finansów, prof. Leszka Balcerowicza.


W latach 1990-1995 był Prezesem Polskiego Banku Rozwoju S.A. Od 1996 do 1998 był Wiceprezesem Zarządu BRE Bank S.A, a następnie, od maja 1998 do listopada 2004 - Prezesem Zarządu. Od stycznia 2002 do listopada 2004 pełnił funkcje Członka Zarządu regionalnego Commerzbank AG i odpowiadał za całość operacji Commerzbanku na terenie Europy Środkowej i Wschodniej.


Od 1999 związany z Grupą ITI jako członek Rady Dyrektorów, od stycznia 2005 pełni funkcję jej Prezesa i Dyrektora Generalnego. Od 2005 roku zasiada w Radzie Nadzorczej TVN S.A. a od 2007 roku pełni funkcję jej Przewodniczącego.


W czerwcu 2012 został powołany do Rady Nadzorczej szwajcarskiej Grupy Stadler Rail, wiodącego europejskiego producenta pojazdów szynowych. Wojciech Kostrzewa jest od 1995 roku członkiem a od 2015 roku Wiceprezesem Polskiej Rady Biznesu. W okresie 2004-2007 był Prezesem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo Handlowej. Od roku 2007 jest Wiceprezesem Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Jest także członkiem rad nadzorczych firm krajowych i zagranicznych.

Cynthia L. Gibson
Członek Rady Nadzorczej, Przewodnicząca Komitetu ds. Nominacji i Wynagrodzeń

Cynthia Gibson pełni funkcję Wiceprezes i Dyrektor ds. Prawnych w Scripps Networks Interactive, wiodącego producenta treści o wysokim profilu dla różnorodnych platform mediów lifestylowych - takich jak telewizja oraz wydawnictwa cyfrowe i mobilne - właściciela uznanych marek, m.in.: Food Network, HGTV, Travel Channel, Cooking Channel, DIY Network, Fine Living Italy oraz Asian Food Channel. W tej roli Cynthia Gibson zarządza działami: prawnym ds. globalnej działalności firmy, relacji z organami rządowymi, stosunków zewnętrznych oraz audytu wewnętrznego, wraz z podległymi jej pracownikami w Knoxville, Nowym Jorku, Chevy Chase, Cincinnati, Londynie i Singapurze.


Gibson została uznana za jedną z „Najbardziej Wpływowych Kobiet Telewizji Kablowej” według wydawnictwa Cablefax. Brała udział w „Women in Cable Telecommunications Senior Executive Summit” na Stanford University Graduate School of Business, oraz w “Cable Executive Management Program” na Harvard Business School. Prowadząc prywatną praktykę znalazła się wśród "Najlepszych Prawników w Ameryce" jako jedna z „50 Najlepszych Kobiet Prawników w Ohio” i „25 Najlepszych Kobiet Prawników w Cincinnati”.

Lori A. Hickok
Członek Rady Nadzorczej, Członek Komitetu Audytu i Transakcji Powiązanych

.

Simone Nardi
Członek Rady Nadzorczej, Przewodniczący Komitetu Audytu i Transakcji Powiązanych

Simone Nardi pełni rolę  Dyrektora Zarządzającego ds. finansów i operacji międzynarodowych Scripps Networks Interactive, czołowego  producenta treści telewizyjnych o tematyce lifestylowej na całym świecie.


Przewodzi międzynarodowym zespołom z siedzibą w Nowym Jorku i Knoxville, nadzoruje finanse, licencjonowanie programów i treści oraz strategię marki. Dodatkowo pełni funkcję głównego łącznika we wszystkich międzynarodowych projektach technicznych oraz IT. Nardi zasiada w Radzie Dyrektorów UKTV, wspólnego przedsięwzięcia z BBC Worldwide oraz prowadzi wspólne przedsięwzięcie Scripps Networks z Shaw Communications w Kanadzie.


Przed dołączeniem do Scripps Networks, Nardi pełnił funkcję Wiceprezesa i Dyrektora Finansowego kanałów międzynarodowych oraz  produkcji telewizyjnej w NBC Universal gdzie wspierał budowę oraz rozwijał międzynarodową produkcję telewizyjną dla NBCU. Wcześniej pełnił funkcję Dyrektora Finansowego działu rozwoju biznesu NBC Universal w Nowym Jorku, gdzie odegrał wiodącą rolę w uruchomieniu Hulu.com.


W 1998 Nardi dołączył do General Electric we Włoszech, będącej częścią GE Industrial Systems. Następnie przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie ukończył GE Financial Management Program. W 2001 roku dołączył do programu liderów GE Corporate Audit Staff, gdzie przeszedł do rangi starszego menedżera audytu i prowadził kilka projektów w ramach wszystkich oddziałów GE w USA, Europie, Azji i Australii.


Nardi uzyskał tytuł licencjata z najwyższym wyróżnieniem w dziedzinie Ekonomii i Administracji na Uniwersytecie Bocconi w Mediolanie, we Włoszech.

Maciej Witucki
Członek Rady Nadzorczej, Członek Komitetu Audytu i Transakcji Powiązanych

Pan Witucki rozpoczął swoją karierę w Banku Cetel (Groupe Paribas) - najpierw we Francji, gdzie pomagał stworzyć plan rozwoju spółki zależnej na rynku polskim, a następnie w Polsce, jako Członek Zarządu Cetel Polska. W 2001 roku został członkiem zarządu Lukas Banku (Grupa Crédit Agricole), obejmując w 2005 roku funkcję Prezesa Zarządu. Od 2006 do 2013 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Orange Polska (dawniej Telekomunikacja Polska). Od września 2013 roku jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej Orange Polska.


Pan Witucki przewodniczy Radzie Programowej Polskiego Forum Obywatelskiego, którego celem jest promowanie dyskusji na temat kierunków rozwoju Polski w dziedzinie ekonomii, polityki, nauki, edukacji i tożsamości narodowej. Od 2009 roku jest Członkiem Zarządu Rady Atlantyckiej Stanów Zjednoczonych, wiodącego amerykańskiego think tanku, działającego na rzecz inicjowania debat publicznych na tematy spraw międzynarodowych. Jest także Członkiem Władz Fundacji „Centrum im. Prof. Bronisława Geremka”. Pan Witucki działa w organizacjach branżowych, w tym jako Członek Zarządu rganizacji pracodawców PKPP „Lewiatan”. Od 2010 roku jest Prezesem Zarządu Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce (CCIFP). Od maja 2013 roku jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej Linii Lotniczych PLL LOT, a od 13 listopada 2013 roku jest Członkiem Rady Nadzorczej WorkService SA.