Relacje Inwestorskie

Tel.: (+48) 22 856 66 14    Fax: (+48) 22 856 66 66
Kontakt dla inwestorów
Dział Relacji z Inwestorami
ul. Wiertnicza 166
02-952 Warszawa

e-mail:
investor-relations@tvn.pl

Historia

Data publikacji: 22 sierpnia 2012 Data aktualizacji: 20 lipca 2015

1995 Powstaje TVN Sp. z o.o.

1997 3 października TVN rozpoczęła nadawanie.

1999 TVN po raz pierwszy emituje popularny teleturniej „Milionerzy”.

2000 Emisja „Agenta”, pierwszego w Polsce programu reality show.

2001 W TVN rusza produkcja „Big Brother” – programu, który zanim pojawił się na antenie, już wzbudzał wiele emocji, kontrowersji i dyskusji.

2001 Rozpoczyna działalność Fundacja TVN „nie jesteś sam”, której celem jest pomoc ludziom pokrzywdzonym, bohaterom reporterskich materiałów nadawanych na antenie TVN.

2001 W sierpniu startuje pierwszy w Polsce kanał informacyjny - TVN24.

2002 W marcu startuje TVN Siedem, kanał telewizyjny o profilu filmowo-serialowym.

2003 Od maja nadaje TVN Meteo – pierwsza polska telewizja pogodowa.

2003 W grudniu z piskiem opon rusza TVN Turbo – telewizja dla mężczyzn i pierwsza stacja motoryzacyjna w kraju.

2004 W kwietniu działalność rozpoczyna iTVN - kanał dla Polonii.

2004 W sierpniu w wielkim stylu debiutuje TVN Style – jedyna w Polsce telewizja dla kobiet.

2004 Otwarcie nowego studia „Faktów” TVN i TVN24 – najnowocześniejszego studia informacyjnego w Europie.

2004 TVN Sp. z o.o. zostaje przekształcona w TVN S.A., której akcje z ogromnym sukcesem debiutują na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Po 11 miesiącach cena akcji wzrasta ponad dwukrotnie.

2005 TVN rozpoczęła emisję „Tańca z gwiazdami” – programu rozrywkowego okrzykniętego przez media mianem fenomenu.

2005 Sopot Festival 2005 po raz pierwszy w TVN – stacja zwyciężyła w konkursie na organizatora festiwalu muzycznego w Sopocie w latach 2005 – 2009.

2005 Po raz pierwszy w ośmioletniej historii istnienia stacji w miesięcznym listopadowym podsumowaniu wyników oglądalności TVN wyprzedza inne polskie telewizje komercyjne.

2005 TVN S.A. nabyła 100% udziałów spółki NTL-TED Sp. z o.o., nadającej program NTL Radomsko

2006 TVN ogłasza zakup największego polskiego portalu internetowego – Onet.pl.

2006 W październiku startuje Platforma cyfrowa „n”, pierwsza w Polsce i pierwsza w Europie środkowo - wschodniej platforma satelitarna, która umożliwia jednoczesny odbiór programów w technologii HD, nagrywanie wybranych pozycji programowych (PVR) oraz zapewnia dostęp do biblioteki filmów i programów na życzenie (VOD).

2007 TVN S.A. nabył 100% udziałów spółki Mango Media Sp. z o.o.

2007 W lutym odbywa się premiera pierwszej produkcji kinowej TVN „Świadek Koronny”. Film bije rekordy popularności.

2007 W marcu ruszył portal informacyjny TVN24.pl, który łączy w sobie walory internetu i telewizji informacyjnej.

2007 W powietrze wzbija się „Błękitny 24” – pierwszy w Polsce telewizyjny helikopter newsowy.

2007 Grupa TVN najlepiej zarządzaną firmą na europejskich rynkach wschodzących w kategorii „Communications” i najlepiej zarządzaną spośród polskich firm ujętych w rankingu brytyjskiego miesięcznika „Euromoney” – Emerging Europe’s best managed companies.

2007 Grupa TVN i CNBC Europe zawierają umowę o uruchomieniu wspólnego kanału informacyjnego o tematyce biznesowej. Wkrótce potem startuje TVN CNBC.

2007 W listopadzie, po raz pierwszy w historii, TVN był najchętniej oglądanym kanałem telewizyjnym w komercyjnej grupie docelowej (16-49).

2008 W marcu startuje Plejada.pl, multimedialny serwis internetowy poświęcony informacjom ze świata show-biznesu.

2008 We wrześniu TVN rozpoczęła emisję „Mam Talent!” – programu rozrywkowego, który podbił serca polskiej publiczności.

2008 W październiku powstaje Telewizja Na Kartę, oferująca najprostszy na polskim rynku sposób dostępu do telewizji.

2008 W listopadzie Fakty TVN, ze średnim miesięcznym udziałem w rynku w całej populacji na poziomie 30,4%, po raz pierwszy w historii wyprzedziły swojego głównego konkurenta Wiadmości TVP (30,2%).

2008 W grudniu startuje TVN Warszawa, lokalny kanał telewizyjny o Warszawie, jej mieszkańcach i życiu stolicy.

2009 W marcu TVN przejmuje kontrolę nad Neovision Holding, jedynym udziałowcem ITI Neovision, poprzez powiększenie bezpośredniego udziału w spółce Neovision Holding do 51 %.

2009 W czerwcu rozpoczyna działalność TVN News & Services Agency – najbardziej wszechstronnie działająca agencja mediowa w Europie Środkowej i Wschodniej.

2009 We wrześniu Grupa TVN powołuje Markusa Tellenbacha na Prezesa i CEO Grupy TVN oraz nowy Zarząd Grupy TVN.

2010 W lutym startuje OnetVOD – internetowy serwis „wideo na życzenie” (VoD), umożliwiający wygodne oglądanie za pomocą przeglądarki internetowej polskich i zagranicznych seriali, programów telewizyjnych, filmów dokumentalnych, programów muzycznych, bajek oraz pełnometrażowych filmów fabularnych.

2010 W marcu TVN kończy transakcję nabycia pozostałych 49% udziałów w Neovision Holding.

2010 W październiku Grupa TP oraz Grupa TVN podpisały długoterminową ramową umowę o współpracy, dotyczącą wzajemnego oferowania produktów i usług oraz współtworzenia nowych ofert i usług.

2011 W sierpniu Grupa TVN rozpoczęła strategiczną współpracę ze Stavka sp. z o.o. posiadaczem koncesji na naziemne nadawanie kanału U-TV, poprzez przejęcie 25% firmy. TVN zapewni wsparcie technologiczne w zakresie produkcji i nadawania kanału U-TV w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej.

2011 We wrześniu Telewizja TVN po raz pierwszy w historii była najchętniej oglądaną stacją w Polsce we wszystkich grupach docelowych, zarówno w ujęciu całodobowym jak i prime time, i jedyną z dużych stacji, która poprawiła wyniki oglądalności.

2011 W listopadzie, Grupa TVN poinformowała, że wspólnie z ITI Holding, zdecydowała rozpocząć, na zasadzie wyłączności, negocjacje na temat ustanowienia strategicznego partnerstwa w Polsce z Grupą Canal+. W grudnia 2011 r., ITI podpisał strategiczne porozumienie o współpracy z Groupe Canal +, w wyniku którego Groupe Canal + stał się właścicielem mniejszościowym TVN. Jednocześnie nasza platforma satelitarna 'n' została wniesiona do platformy Cyfra+ w celu stworzenia wiodącego operatora telewizji cyfrowej w Polsce pod nazwą nC + i zapewniając znaczące synergie i możliwości wzrostu w ciągu najbliższych kilku lat pracy. Posiadamy 32% udziałów w połączonej platformie nC+.

2012 W czerwcu osiągnęliśmy porozumienie z Ringier Axel Springer Media AG w sprawie utworzenia strategicznego partnerstwa, które obejmowało sprzedaż wszystkich naszych akcji Grupy Onet.pl za wkład gotówkowy w wysokości 956,000 zł oraz 25% udziałów w Onet Holding. Taka struktura pozwala nam na dalszy udział w rozwoju Onet i czerpanie korzyści wynikających z tego udziału.

2012 We wrześniu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów udzielił TVN bezwarunkowej zgody na sprzedaż większościowego pakietu akcji Grupy Onet.pl S.A. spółce Ringier Axel Springer Media AG., TVN S.A. posiada obecnie 25% udziałów Grupy Onet.pl S.A.

2012 W listopadzie Grupa TVN  i Grupa CANAL+ ogłosiły sfinalizowanie umowy o strategicznym partnerstwie i przystąpiły do połączenia swoich platform płatnej telewizji, n i CYFRY+, tworząc tym samym nc+, wiodącego operatora płatnej telewizji premium w Polsce.
TVN S.A. posiada 32% udziałów w platformie nc+.

2013 W sierpniu TVN S.A. został zaklasyfikowany do grona 30 największych i najbardziej płynnych spółek akcyjnych notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, które wchodzą w skład głównego indeksu cenowego – WIG30.

2014 W styczniu zaczął nadawać kanał TVN24 Biznes i Świat – drugi, obok TVN24, kanał informacyjny należący do TVN. W ofercie programowej stacji znajdują się najświeższe i najważniejsze informacje z rynków polskich i zagranicznych, wiadomości ze świata oraz analizy i komentarze ekspertów. Nowy kanał zastąpił TVN CNBC.

2014 W styczniu TVN został uhonorowany tytułem Nadawcy 20-lecia przez miesięcznik „Media & Marketing Polska”. Jednocześnie Edward Miszczak, Członek Zarządu i Dyrektor Pionu Programowego TVN, został uznany za jedną z pięciu największych Osobowości Telewizyjnych ostatniego 20-lecia.
Do grona Ludzi 20-lecia zaliczono współzałożycieli Grupy ITI i telewizji TVN: nieżyjącego już Jana Wejcherta, a także Mariusza Waltera i Piotra Waltera. W zaszczytnej, czołowej dwudziestce najważniejszych ludzi mediów znalazła się również Bożena Walter, założycielka i Prezes Fundacji TVN „nie jesteś sam”.

2014 W grudniu podczas gali finałowej Grand Press 2014 stacja TVN została uznana "Telewizją 25-lecia". TVN znalazła się w gronie czterech mediów 25 - lecia, których redakcje wniosły największy wkład w rozwój wolnych mediów i dzięki którym polskie dziennikarstwo stało się zawodowe, profesjonalne, a także rozwinięte technologicznie. Nagrodę w imieniu TVN odebrał Mariusz Walter, jeden z założycieli i prezydent honorowy Grupy ITI.

2015 W lutym TVN uruchamia iTVN Extra, nowy kanał z programami o profilu rozrywkowym, lifestylowym, aktualnościami, wiadomościami biznesowymi i zagranicznymi, który umożliwi widzom na całym świecie dostęp do najlepszej oferty polskich programów informacyjnych i rozrywkowych. OfertaiTVN Extra obejmuje także najlepsze polskie filmy animowane i programy dla dzieci, umożliwiając młodym widzom i ich rodzinom kontakt z językiem polskim.

2015 W marcu Grupa ITI i Grupa Canal+ zawiera umowę sprzedaży udziałów w N-Vision B.V. na rzecz Southbank Media Ltd., Brytyjskiej Spółki Zależnej od Scripps Networks Interactive. Scripps Networks Interactive jest jednym z wiodących producentów atrakcyjnych treści lifestylowych o tematyce kulinarnej, podróżniczej i związanej z prowadzeniem domu dla telewizji, internetu i nowych platform. Jest właścicielem popularnych marek telewizyjnych i internetowych takich jak HGTV, DIY Network, Food Network, Cooking Channel,Travel Channel oraz Great American Country, które docierają łącznie do ponad 190 milionów odbiorców miesięcznie.

2015 W kwietniu w portfolio TVN powołuje dwa nowe kanały: TVN Meteo Active dla widzów zainteresowanych aktywnym i zdrowym stylem życia oraz TVN Fabuła z bogatą ofertą filmowo – serialową.